Bakan Avcı, Pangaltı Ermeni Lisesi`de düzenlenen iftara katıldı - Gündem
21 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

17 Haziran 2017  

Bakan Avcı, Pangaltı Ermeni Lisesi`de düzenlenen iftara katıldı

Bakan Avcı, Pangaltı Ermeni Lisesi`de düzenlenen iftara katıldı Bakan Avcı, Pangaltı Ermeni Lisesi`de düzenlenen iftara katıldı
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Pangaltı Ermeni Lisesinde düzenlenen iftara katıldı. Avcı, iftara katılmak için Rusya'ya yapacağını ziyareti iptal ettiğini söyledi.

Şişli Özel Pangaltı Ermeni Okulları iftar programı düzenledi. İftar yemeğine Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Pangaltı Ermeni Okulları Kurucu Temsilcisi Berç Menzilcioğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, İstanbul Katolik Ermenileri Din Önderleri, okul yöneticileri, öğretmeleri ve davetliler katıldı.

Okul bahçesinde kurulan iftar masalarını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı davetlilerle tek tek tokalaşarak sohbet etti. Oruçların açılmasının ardından selamlama konuşmaları için kürsüye gelen Ermeni Okulları Kurucu Temsilcisi Berç Menzilcioğlu, inanç kardeşliğine vurgu yaptı. Türkiye'nin bölgesinde yaşadığı sorunlara karşı verdiği mücadeleye destek olacaklarını açıkladı.

"Kısa konuşan bir siyasetçiyi de zor bulursunuz"
Daha sonra kürsüye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da kısa bir konuşma yaptı. İki yıldır Pangaltı Ermeni Lisesinde düzenlenen iftara katılmak için uğraştığını ifade eden Bakan Avcı, "Her defasında bir müşkil önümüzü kesti ama bu sene yine son dakikada bir Rusya seyahatini iptal ederek bu güzel sofraya iştirakimiz mümkün oldu. Onun için sizlere çok teşekkür ediyorum." dedi. Sonraki yapılacak olan davetlere de katılmak istediğini belirten Avcı, "Siz bu kadar kısa konuşan bir siyasetçiyi de zor bulursunuz" diyerek salonda neşeli anlar oluşturdu.


Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+