Ermenistan muhalefeti: Liderler ülkeden daha zengin - Gündem
01 Temmuz 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արեգ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

17 Nisan 2012  

Ermenistan muhalefeti: Liderler ülkeden daha zengin -

Ermenistan muhalefeti: Liderler ülkeden daha zengin Ermenistan muhalefeti: Liderler ülkeden daha zengin

Ermenistan`ın eski Cumhurbaşkanı ve muhalif Ermeni Milli Kongresi lideri Levon Ter-Petrosyan, iktidarı kendi halkına soykırım yapmakla suçladı. Ermenistan`ın Tavuş bölgesinde taraftarları ile bir araya gelen Petrosyan, "Hırsız, haydut, alçak ve hainlerin seçilmesine yeter artık diyoruz! Halkı göçe iten insanın Osmanlı İmparatorluğu`ndaki göç ve tehcirden ne farkı var?" eleştirisi getirdi.Ermeni siyasi liderleri aşırı zengin olmakla suçlayan Ter-Petrsoyan, "Kim bize gözdağı veriyor? Hırsız ve eşkiyalar. Robert Koçaryan (eski Cumhurbaşkanı) kimdir? Koçaryan bugün tüm cumhuriyetimizden daha zengin birisi. Serj Sarkisyan (Cumhurbaşkanı) da tüm Ermenistan`dan daha zengin. Bunlardan haberiniz var mı? Bunu Moskova gazeteleri yazdı. Onlar ise cevap vermediler ve Moskova gazetelerine dava açmadılar. Ermenistan`da bir gazeteci onlar hakkında makale yazarken onlar gazeteciyi mahkeme veriyor" şeklinde konuştu.

İcevan şehrinde düzenlediği gösteride de konuşan Ermenistan muhalefet lideri, iktidarın Ermeni "soykırımından" konuşmaya hakkı olmadığını belirterek, "Çünkü kendiniz kendi ülkenizde soykırım yapıyorsunuz" iddiasını dile getirdi. İktidar partisinin vatandaşlara rüşvet dağıtarak oy topladığını savunan Ter-Petrosyan, gelecek ay yapılacak parlamento seçimlerinde başkanlık yaptığı Ermeni Milli Kongresi`ne vatandaşların oy vermesini istedi.

Ermenistan`da yapılacak parlamento seçimlerinin ardından 2013 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimleri de düzenlenecek. 1 Mart 2008`de Cumhurbaşkanlığı seçimlerini protesto etmek amacıyla Erivan`da yaşanan muhalefet gösterisine polis müdahalede bulunmuş ve 10 gösterici yaşamını yitirmişti. Gösteriler düzenleyerek Sarkisyan yönetimini sert eleştiren Ter-Petrosyan, geçen yıl Şubat ayındaki konuşmasında olası Mısır ve Tunus tarzı devrimle iktidarı uyarmıştı.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+