Hollanda’da Ermeni Soykırımının 97. Yılına yönelik bir etkinlik gerçekleştirildi - Gündem
01 Temmuz 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արեգ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

17 Nisan 2012  

Hollanda’da Ermeni Soykırımının 97. Yılına yönelik bir etkinlik gerçekleştirildi -

Hollanda’da Ermeni Soykırımının 97. Yılına yönelik bir etkinlik gerçekleştirildi Hollanda’da Ermeni Soykırımının 97. Yılına yönelik bir etkinlik gerçekleştirildi

13 Nisan’da Hollanda Abovyan Kültür Birliği’nde Ermeni Soykırımının 97. Yılına yönelik bir etkinlik gerçekleştirildi. Ermenistan’nın Hollanda Büyükelçisi Dzyunik Aghajanyan etkinliğin açılış konuşmasını yaptı. NEWS.am’in Dışişleri Bakanlığından edindiği bilgiye göre, elçi konuşmasında Soykırımın sonuçlarına ve Ermeni Soykırımının uluslararası tanınması sürecinin önemine değinerek, tüm dünyaya yayılmış Ermenilerin bu konudaki çabaları sonucu Türk toplumunda bu konudaki tartışmalarda belli bir liberalizasyon olmakla beraber, arşivlerin kapalı kalmaya devam ettiğini, TC Hükümmetinin kendi inkar politikasını ileriye taşımak için her tip çabayı gösterdiğini ifade etti.

Etkinlikte ″Hollokost ve Soykırım Araştırmaları Merkezi″nden Prof. Dr. Uğur Ümit Üngör, ″Ermeni Soykırımı ve Modern Türkiye’nin Pekişmes″ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Dr. Üngör konuşmasında Ermeni Soykırımının gerçekleştirilmesindeki ekonomik faktörleri mercek altına aldı, bunlara arşiv bilgilerine dayanarak somut örnekler verdi.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+