Rus firmaları «Armavia»yı satın almak arzusundalar - Gündem
25 Ocak 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արաց / Օր : Ցրօն / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

06 Temmuz 2012  

Rus firmaları «Armavia»yı satın almak arzusundalar

Rus firmaları «Armavia»yı satın almak arzusundalar Rus firmaları «Armavia»yı satın almak arzusundalar

Rus «Gazeta.ru»da dün yayımlanan geniş makelede Rus firmalarının Ermenistan’ın ulusal hava operatörü «Armavia» Havayollarını Rusya’da yaşayan işadamı Harutyun Pambukyan aracılığıyla satın alma arzusunda olduklarını yazmakta.

Teklif edilen ön fiyat 55 milyon dolar.

Eski milletvekili Harutyun Pambukyan’ın, Haçik Manukyan’la beraber «Max Group»un sahibi olduğunu hatırlatalım. Ancak son bilgilere göre; Pambukyan «Max Group»tan tamamıyla ayrılmış olup, 2011 yılında işlerini tamamıyla Moskova’ya taşıdı.

«Gazeta.ru», Harutyun Pambukyan’ın «Armavia»nın sahibi Mikhail Bağdasarov’a resmi öneride bulunduğunu kaydederken, ne «Armavia» ne de «Max Group» bu bilgileri teyid etmemekteler.

«Armavia»nın son dönemde finansal güçlükler içinde olduğunu, bu sebeple «Zvartnots» Havaalanı ve «Rusaviatsia» ve diğer çalıştığı kuruluşlarla sorunları oluştuğunu kaydedelim.

«Gazeta.ru» 2013 yılında «Armavia» ve Ermenistan Hükümeti arasındaki, «Armavia» ya ulusal operatörlük statüsünü veren anlaşmanın süresinin dolmakta olduğuna dikkat çekmekteler. Sürenin uzatılıp uzatılmayacağı ise belirsiz.Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+