Almanlar, Ermeni Soykırımının inkarını yasa dışı kabul eden bir yasanın kabul edilmesini istiyor - Gündem
29 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վարագ / Ժամ : Այգ

Gündem :

08 Temmuz 2012  

Almanlar, Ermeni Soykırımının inkarını yasa dışı kabul eden bir yasanın kabul edilmesini istiyor

Almanlar, Ermeni Soykırımının inkarını yasa dışı kabul eden bir yasanın kabul edilmesini istiyor Almanlar, Ermeni Soykırımının inkarını yasa dışı kabul eden bir yasanın kabul edilmesini istiyor

Internet on-line platformunda 157 bin Alman, Almanya’nın Ermeni Soykırımının inkarını yasa dışı olarak kabul eden bir yasanın kabul edilmesini istiyor.

Reuters’in verdiği habere göre; platform üyeleri Almanya şansölyesi Angela Merkel’in dikkatini Avro krizi üzerine odakladığını ancak ülke sakinlerinin örneğin çevre, hayvanların korunması, hafif nitelikli uyuşurucuların serbest bırakılması, İslamı eleştiren tartışmalar düzenlenmesi yanısıra tarihi olayların revizyonu meseleleri Almanları daha çok ilgilendirmekte.

Bu sorunlar arasında en fazla desteğe sahip olan konu Ermeni sorunu. 157 bin Alman, Almanya’nın yaklaşık bir asır evvel Osmanlı İmaparatorluğunda Ermenilerin kitlesel kıyımının soykırım olarak kabulü ve Ermeni Soykırımının inkarını yasa dışı olarak kabul eden bir yasanın kabul edilmesini istiyor.

Angela Merkel bu hafta ankete katılan kimi katılımcılarla buluştu ve öneriyi reddetti.

On-line anket Hükümetin «Diyaloğun Geleceğine İlişkin» program çerçevesinde düzenlediği bir insiyatif olup, sıradan Alman yurttaşlarının Almanya’daki yaşamıın iyileştirilmesi için daha neler yapılabileceği konusunda ne düşündüğünü sorgulamayı amaçlamakta.Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+