Savunma Bakanı Ermenistan’ı ziyaret eden 70 civarı Diasporalı Ermeni genci kabul etti - Gündem
08 Ağustos 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Յաւելուած / Օր : Միհր / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

13 Temmuz 2012  

Savunma Bakanı Ermenistan’ı ziyaret eden 70 civarı Diasporalı Ermeni genci kabul etti

Savunma Bakanı Ermenistan’ı ziyaret eden 70 civarı Diasporalı Ermeni genci kabul etti Savunma Bakanı Ermenistan’ı ziyaret eden 70 civarı Diasporalı Ermeni genci kabul etti

Ermenistan Savunma Bakanı Seyran Ohanyan bugün 12 Temmuz’da Ermeni Genel Hayri Birliği (AGBU) ve «Depi Hayk» Fonu desteğinde Ermenistan’ı ziyaret eden gençleri kabul etti.

ABD, Suriye, Büyük Britanya, Uruguay, Fransa, RF ve Kanada’dan Ermenistan’ı ziyaret eden 70 civarı genci memnuniyetle karşılayan ve Ermenistan’da benzeri etkinlikleri önemini kaydeden Savunma Bakanı, her yıl Ermenistan’ı ziyaret eden gençlerin Savunama Bakanlığının her zaman arzu edilir konukları olduklarını belirtti. Seyran Ohanyan sözlerinde özellikle şunları kaydetti: ″ Ermenistan Savunma Bakanlığı; yurdu tanıma, eğitim ve kültür alanlarında yoğunlaşan çalışmalardan habersiz değildir. Savunma Bakanlığı, kendi esas askeri sorunlarının icrası dışında, bugün Eğitim ve Bilim Bakanlığı ve bunun yerel yapılarıyla, Diaspora Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Ermenistan’da faaliyet gösteren birkaç düzine toplum, gençlik ve öğrenci kuruluşlarının en farklı fonlarıyla büyük ölçekli programlar gerçekleştirmektedir″.

Savunma Bakanı daha sonra gençlerin daha çok jeopolitik sorunlar yanısıra Dağlık Karabağ sorununun çözüm süreci, Azerbaycan tarafının militarist demeçleri, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin hazırlık durumuna ilişkin sorularını yanıtladı. Buluşma sonunda Fon üyeleri Seyran Ohanyan’a samimi kabul için teşekkür ettiler, benzeri etkinliklerin sürekli olacağını ifade ettiler.

Buluşma sonrasında gençler Vazgen Sarkisyan Askeri Eğitim Enstitüsüne hareket ettiler.Bu haber .... kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+