Şavarş Koçaryan: Türkiye, Azerbaycan’a DKC’den demokrasi dersleri almasını önersin - Gündem
29 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վարագ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

21 Temmuz 2012  

Şavarş Koçaryan: Türkiye, Azerbaycan’a DKC’den demokrasi dersleri almasını önersin

Şavarş Koçaryan: Türkiye, Azerbaycan’a DKC’den demokrasi dersleri almasını önersin Şavarş Koçaryan: Türkiye, Azerbaycan’a DKC’den demokrasi dersleri almasını önersin

Kendi ülkelerinde Ermeni Soykırımının gerçekleştirildiğini inkar eden Türkiye yönetiminin Dağlık Karabağ yönetimine ve Ermenistan Cumhuriyetine o da BM Güvenlik Konseyi kararları ve AGİT ilkelerinin çarpıtılmış yorumuyla ders vermeye moral hakkı yok.

Beyanat, DKC cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin olarakTürkiye Dışişleri Bakanlığının duyurusuna değinen Ermenistan Dışişleri Bakan yard. Şavarş Koçaryan’dan geldi.

Koçaryan sözlerinde şunları da kaydetti: «Türkiye benzeri dersler verme yönünde yoğun arzusunu kendi kendine seçimler organize etmeme ve işgal güçlerini Kıbrıs’ın kuzeyinden çıkarılmasına ilişkin tavsiyede bulunarak tatmin edebilir.

Türkiye tarafından Azerbaycan’ın menfaatleriyle hareket etmek Türkiye’nin Azerbaycan’a demokratik seçimler düzenleme ve demokratik değerler üzerine kurulmuş devletin pekişmesi için Dağlık Karabağ’dan dersler alması yönünde öneride bulunması için sahte değil, verili bir fırsat.»Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+