Ermenistan’lı Patritsa «Karadeniz Oyunları» Festivalinde büyük ödülü kazandı - Gündem
12 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

25 Temmuz 2012  

Ermenistan’lı Patritsa «Karadeniz Oyunları» Festivalinde büyük ödülü kazandı

Ermenistan’lı Patritsa «Karadeniz Oyunları» Festivalinde büyük ödülü kazandı Ermenistan’lı Patritsa «Karadeniz Oyunları» Festivalinde büyük ödülü kazandı

Karadeniz Oyunları» Festivali Vokal Yarışmasında 14 yaşındaki Ermenistan’lı Patritsa büyük ödülü kazandı. 22 Temmuz’da sona eren festival Ukrayna’nın Skadovsk kentinde gerçekleştirildi.

6 gün süren festival boyunc 6-17 yaşındaki çocuk ve gençlerle başta vokal ve koreografi olmak üzere yaratıcı çalışmalarda bulunuldu. Yarışma organizatörleri tiyatro ve orjinal tarzda yarışmalar, resim ve oyun programlı yarışmaların düzenlenmesini de önerdiler.

Analitika.at.au’nun verdiği bilgiye göre; vokal yarışması ikinci etabına 66 vokalist, 13 vokal grubu ve 21 dans grubu katıldılar.

«Karadeniz Oyunları» bu yıl uluslararası statü kazandı. Festival çerçevesinde Küba, Litvanya, Holanda, Rusya, Belarusya, Moldova, Romanya, Ermenistan ve Ukrayna’dan çocuk ve gençler icralarda bulundular Festivalin yarışma programına 2000’i aşkın çocuk katıldı, çocuklar farklı yeteneklerini sergilediler. Skadovsk’ta tatillerini geçirmekte olandiğer 300 çocuk ta karnaval ve festivalin diğer etkinliklerine katıldılar.

Koreografi Yarışmasında başlıca ödülü Ukrayna’nın Kremenchuk kentinde «Furor» Dans Grubu kazandıBu haber .... kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+