Suriye ve Van`da Ölenler İçin Özel Ayin - Gündem
10 Ağustos 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Յաւելուած / Օր : Մուրց / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

10 Eylül 2012  

Suriye ve Van`da Ölenler İçin Özel Ayin

Suriye ve Van`da Ölenler İçin Özel Ayin Suriye ve Van`da Ölenler İçin Özel Ayin

Van`daki Akdamar Kilisesi`nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ermeni ayini, Van depremi ve Suriye`de hayatını kaybedenler için yapılan özel ayinin ardından sona erdi.

Van`daki Akdamar Kilisesi`nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ermeni ayini, Van depremi ve Suriye`de hayatını kaybedenler için yapılan özel ayinin ardından sona erdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen izin ile ilki 2010 yılında yapılan ayinin üçüncüsü cep telefondan verilen çan sesiyle saat 11.00 sıralarında başladı. Başpiskopos Kçajag Barsamyan tarafından yönetilen ve Türkiye Ermenileri Patrikliği Ruhani Meclisi Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan`ın da katıldığı ayin yaklaşık 3 saat sürdü.

Daha sonra dışarıda kutsanmış ekmek dağıtımı yapılarak dualar edildi. Yapılan duaların ardından Van depremi ve Suriye`de hayatını kaybedenler için özel bir ayin yapıldı. Burada hayatını kaybedenler için yapılan ayinin ardından Ermenistan`a ait halk oyunları gösterisi yapıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ayin nedeniyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından da ada çevresinde kano ve yelken gösterileri yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü`ne ait helikopter sürekli havada seyrederken, adada da güvenlik önlemleri en üst seviyede tutuldu. Ayinin sona ermesiyle birlikte Ermeni misafirler adadan yavaş yavaş ayrılmaya başladılarBu haber .... kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+