Ünlü futbolcu: Türk değil, Ermeniyim - Spor
26 Ekim 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Սահմի / Օր : Նպատ / Ժամ : Առաւօտ

Spor :

18 Nisan 2013 - Bu haber 2.082 kez okundu.  

Ünlü futbolcu: Türk değil, Ermeniyim

Ünlü futbolcu: Türk değil, Ermeniyim Ünlü futbolcu: Türk değil, Ermeniyim

Türkiye doğumlu futbolcu Aras Özbiliz, Ermenistan`da katıldığı bir programda kendisini Türk değil Ermeni olarak tanımladı.

Rusya Premier League ekiplerinden Kuban Krasnodar forması giyen başarılı forvet oyuncusu Aras Özbiliz, Ermenistan`da katıldığı bir televizyon programında oldukça dikkat çekecek açıklamalarda bulundu.

Kanal 9`da yayınlanan bir spor programına konuk olan Aras, Ermenistanlı spor yorumcularının sorularını yanıtlarken konu oyuncunun kendisini hangi ülke vatandaşı olarak hissettiğine geldi. 9 Mart 1990 yılında İstanbul, Bakırköy`de dünyaya gelen Aras`a "Kendini Türk olarak mı, Hollandalı olarak mı yoksa Ermeni olarak mı tanımlıyorsun?" sorusu soruldu. 23 yaşındaki futbolcu ise bu soruya gülerek ve kesin bir ifade ile şu yanıtı verdi:

"Ben Türk değilim. Ermeniyim. Sadece Türkiye`de doğdum. Onun dışında da Hollanda`da büyüdüm ve orada yaşadım."

İstanbul`da yaşayan ve Ermeni asıllı olan Özbiliz ailesinin oğlu Aras, Hollanda`ya ailesi ile birlikte yerleşti. Futbola Ajax altyapısında başlayan ve kırmızı-beyazlı ekibin formasını profesyonel olarak da giyen Aras, milli takım tercihini ise oldukça tartışmalı bir sürecin ardından Ermenistan`dan yana seçti.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+