Henrikh Mkhitaryan, BDT’nin en pahalı ikinci futbolcusu - Spor
29 Ekim 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Սահմի / Օր : Վարագ / Ժամ : Առաւօտ

Spor :

23 Ağustos 2015  

Henrikh Mkhitaryan, BDT’nin en pahalı ikinci futbolcusu

Henrikh Mkhitaryan, BDT’nin en pahalı ikinci futbolcusu Henrikh Mkhitaryan, BDT’nin en pahalı ikinci futbolcusu

Ermeni fotbol yıldızı Henrikh Mkhitaryan, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) çerçevesinde en pahalı futbolcular listesinde ikinci sırada yer alıyor. “Sports.ru” Rus sayfası, BDT’nin en pahalı 11 futbolcuyu belirten kendi listesini hazırladı.

“Fiyatıyla” sadece 2006 tarihinde 46 milyon avro karşılığına “Milan’dan” “Çelsi’ye” geçen Ukrayna’lı futbolcu Andrey Şevçenko’dan geride kalan Mkhitaryan, 2013’te “Shakhtar’dan” “Borussia’ya” 27.5 milyonluk geçit yaptı.

Bu arada, Mkhitaryan’ın, anılan Alman futbol takımının en pahalı futbolcusu olup bu kadar yüksek değerini tamamen hakketiği vurgulanıyor.

“Sports.ru”, Henrikh Mkhitaryan hakkında “Ermeni futbolunun incisi” , “gururu” ve “parlayan yıldızı” ifadelerini kullanıyor.

Liverpool’un Borussia Dortmund’un Ermeni “hücum silahı” Henrikh Mkhitaryan için 15 milyon Sterlin`lik teklif sunduğu iddia ediliyor. Alman temsilcisinin, 26 yaşındaki oyuncu için Liverpool`un bu teklifini kabul ettiği öne sürüldü.

Henrikh Mkhitaryan, Borussia Dortmund formasıyla 60 maçta 14 gol atarken, Ermenistan Milli Takımı`nda 52 maçta attığı 16 golle ülke tarihindeki en golcü oyuncu ünvanına sahip.

EH

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+