Aram Khachatryan triosu, Ermeni Soykırımı’nın 100. yılı anısına 4 ülkede konser verecek - Kültürel Etkinlik
29 Mart 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արեգ / Օր : Վարագ / Ժամ : Շանթակող

Kültürel Etkinlik :

29 Ağustos 2015  

Aram Khachatryan triosu, Ermeni Soykırımı’nın 100. yılı anısına 4 ülkede konser verecek

Aram Khachatryan triosu, Ermeni Soykırımı’nın 100. yılı anısına 4 ülkede konser verecek Aram Khachatryan triosu, Ermeni Soykırımı’nın 100. yılı anısına 4 ülkede konser verecek

Ünlü Ermeni bestekar Aram Khachatıryan`ın ismini taşıyan trio, Ermeni Soykırımı`nın 100. yılı anısına 4 ülkede konser verecek. Ermenistan kaynaklı “ArmenPress” haber ajansına konuşan üçlünün piyanisti Armine Grigoryan, öngörülen konser programından dolayı çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.
Grigoryan, “Eylül ayından itibaren Almanya, Japonya, Rusya ve İspanya’da konserler vereceğiz. Tokyo’daki konserlerimizden biri, çok meşhur “Suntory Hall” konser salonunda gerçekleştirilecek. Japonya turumuzu Ermenistan’ın Japonya Büyükelçisinin şahsi inisiyatifiyle büyükelçilik tarafından düzenlenecek. Yolculukla ilgili tüm masraflar, Ermeni Soykırımı’nın 100. yıldönümü etkinliklerini düzenleyen komisyon tarafından karşılanacak. Sahneye çıkmak, dünyayı sanatımızla tanıştırmak, Ermeni bestecilerin eserlerini seslendirmek, bizim için büyük bir şereftir.” şeklinde konuştu.
Eylül –Kasım döneminde Aram Khaçatıryan triosu, Rusya`nın farklı şehirlerinde de sahne alacak.

“Hem trio olarak, hem solist olarak birçok Rus müzik gruplarla ortak programlar yapacağız.” diyen piyanist, İspanya`dan da davetler aldıklarını ve Aralık ayında İspanya`lı sanatseverleriyle buluşacaklarını dile getirdi.

Trionun Ermenistan`da da bazı programları vardır. Eylül`de trionun Ermeni Soykırımı`na adanmış ve Ermeni bestecilerin eserlerini içeren “Armenia Masterpieces” isimli yeni albümü çıkacak.


Kaynak: Ermenihaber.am
Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+