Salon Sporları Şişli Spor Kulübü’nün İşi - Spor
26 Ekim 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Սահմի / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսափայլ

Spor :

22 Ekim 2015 - Bu haber 1.923 kez okundu.  

Salon Sporları Şişli Spor Kulübü’nün İşi

Salon Sporları Şişli Spor Kulübü’nün İşi Salon Sporları Şişli Spor Kulübü’nün İşi

Geçen yıl SSK ve vergi borçları nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçiren Şişli Spor Kulübü, yaz aylarında kulübü yeniden eski günlerine kavuşturma hedefiyle düzenlenen ‘Noradzakum’ yemeğiyle zor günleri geride bıraktı. Kış spor okulu faaliyetlerine başlayan kulüp, bu dönem Dadyan’ın yeni binasındaki spor salonunda da faaliyet gösterecek.

Agos’a kulübün yeni dönemini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Alen Tekbıçak, geçmişten kalan bütün borçlarını temizlediklerini söyledi. Tekbıçak, “Cemaatimizde iki köklü spor kulübümüz var: Şişli Spor Kulübü ve kardeş kulüp olarak gördüğümüz Taksim Spor Kulübü. Bunların ayakta durabilmesi, toplumumuz için çok önemli. Bu bilinçle gerekli desteği sağlayan vakıf yöneticilerimize ve hayırseverlerimize teşekkür borçluyum” dedi.

Dadyan’da yeni dönem

Kulüp Başkanı, yeni dönemin en önemli kazanımının Dadyan’ın yeni binasında bulunan Yetkin Berberoğlu Spor Salonu olduğunu belirterek, çocuklara dönük faaliyetlerini şu sözlerle özetledi: “Dadyan’ın yeni salonunda başlattığımız kış spor okulunda, Samatya, Bakırköy, Yeşilköy ve Topkapı gibi semtlerde oturan tüm çocuklarımıza satranç, basketbol ve voleybol dersleri veriyoruz. Ayrıca ‘Noradzakum’ yemeğinde topluma verdiğimiz bir sözü de burada yerine getiriyoruz. Pilot okul olarak belirlediğimiz Topkapı Levon Vartuhyan’dan, dileyen öğrenciler, satrancı kendi okullarında, basketbol ve voleybolu ise Dadyan’daki salonda, kış spor okullarından ücretsiz olarak yararlanacak.”

Alen Tekbıçak. Fotoğraf: Miran Manukyan
Alen Tekbıçak. Fotoğraf: Miran Manukyan

‘Kurum olarak görevimiz’

Tekbıçak, kış okulunun, Bakırköy vakıf yönetimiyle işbirliği sayesinde hayata geçirildiğini belirtti: “Kurum olarak bizim görevimiz gençlerimizi sporla buluşturmak ve sosyal gelişimlerine en iyi şekilde destek olmak; yoksa varoluşumuzun anlamı kalmaz. Bu yüzden kış okulları için Dadyan yönetimiyle anlaştık. Tabii, Yönetim Kurulu’nun, bina giderleri nedeniyle, oradan bir kira beklentisi var. Bunu karşılamak zorundayız. Gelen çocuklardan alacağımız aidatlar bu bedelle örtüşmeyecektir. Hedeflediğimiz öğrenci sayısına eriştiğimizde fazla sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Bunun için, spor okullarının iyi duyurulması gerekiyor.”

‘Altyapı kulübü’

Bu yıl kulübün 70. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlandıklarını belirten Tekbıçak, çok iyi antrenörlerle el sıkıştıklarını vurguladı: “Dadyan’daki basketbol antrenörümüz Murat Büyükmete, içimizde yetişmiş, Fenerbahçe ve Gaziantep’te profesyonel olmuş, tecrübeli bir isim. Taksim’deki salonumuzda da Fatih hocamızla devam ediyoruz. Voleybolda, yine kulübümüzün altyapısından yetişen, akademide antrenörlük eğitimi alan ve bunu meslek haline getiren genç bir arkadaşımız, Rafi Kalk hocamız var. Satrançta Sayat Tuğlacı hocamız ve Sarven Çakmak hocamız eğitim veriyor. Bu alanda iddialıyız. Tüm branşlarda takımlarımız altyapı ve üstyapı A takımlarıyla faaliyetlerine devam ediyor. Bu yıl Basketbol A takımımızın çok güzel bir kadrosu var. Hepsi altyapıdan gelen sporculardan oluşan takımın antrenörlüğünü Volkan Erdemer, yardımcı antrenörlüğünü ise Varujan Somuncuyan yapıyor. Geçen yıl kuramadığımız Bayan Voleybol A takımımızı yeniden faaliyete geçirdik. Tamamen altyapıdan çıkan, toplumumuzdan sporcularla bir kolej takımı havası yakaladık. Onları da hocalarımız Rafi Kalk ve Özer Tunalı çalıştırıyor. Bizim amacımız mücadeleci bir kulüp değil altyapı kulübü olmak. Büyük kulüplerle çok yakın ilişkilerimiz var; fiziği müsait ve başarılı sporcularımıza kariyer planlaması yapmak, spora burada başlamalarını sağlamak görevimiz. Spor, sosyal gelişimin yanında lise ve üniversite yaşamında da çok faydalı olabiliyor. Kevin Kaspar bunun en güzel örneği. Basketbol sayesinde Amerika’ya gitti, NCAA’de oynadı ve üniversiteyi o sayede okudu.”

Agos

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+