Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Yunanistan Başbakanı İle Görüştü - Gündem
06 Aralık 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Տրե / Օր : Մադեղ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

16 Mart 2016  

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Yunanistan Başbakanı İle Görüştü -

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Yunanistan Başbakanı İle Görüştü Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Yunanistan Başbakanı İle Görüştü

Yunanistan`da resmi ziyarette bulunan Ermenistan Cunhurbaşkanı Serj Sarkisyan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile baş başa görüştü. Görüşmeden sonra resmi heyetlerin katılımıyla müzakerelere devam edildi.Çipras -Sarkisyan görüşmesinden sonra Serj Sarkisyan basın açıklamalarında bulundu. Cumhurbaşkanlığı İdare Başkanlığı`nın Halkla iletişim ve Haberleşme Dairesi`nin bildirdiğine göre Sarkisyan, Çipras`ı Yunanistan Cumhurbaşkanı`ı ve Yunan halkını mükemmel kabulü için teşekkür etti.Sarkisyan Dağlık Karabağ Sorunun barışçıl yollardan çözülmesi için Yunanistan`ın dengeli tutumu ve AGİT Minsk Grubu eşbaşkanaları çabalarını desteklemesini önemsedi. Sarkisyan Ermeni-Yunan dostluğunuda Yunanistan Ermeni Cemaatinin büyük rol oynadığını vurgulayarak şöyle devam etti:
"Soykırımdan kurtulmuş Ermenilere yardım eli uzatan kardeş Yunan halkının desteğini asla unutmayız. Yunanistan`ın bu en ağır suçunun tanınması ve kınananması konusundaki tutumunu de çok büyük değer veriyoruz. Bizim milli trajedemizin 100. yıldönümünü arifesinde kabul ettiği Ayrımcılığı ve lrkçılığa karşı yasa tasarısıyla Ermeni Soykırımı`nı inkar etmesini cezalandırarak tutumunu yeniden tesbit etti. 2015 yılında Ermenistan Parlamentosu de Osmanlı İmparatorluğunda Yunan ve Süryanilere uygulanan soykırımı kınayan kararname kabul etti. İşt böyle dayanıişma ruhu halklarımızı yüzyıllarca birleşmiş ve birleşmeye devam edecektir."

Ermeni Haber

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+