​Diyarbakır`da şiddetli patlama: 1`i ağır 4 yaralı var - Gündem
21 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

12 Nisan 2017  

​Diyarbakır`da şiddetli patlama: 1`i ağır 4 yaralı var

​Diyarbakır`da şiddetli patlama: 1`i ağır 4 yaralı var ​Diyarbakır`da şiddetli patlama: 1`i ağır 4 yaralı var
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nün merkezi Bağlar İlçesindeki atölyesinde güçlü bir patlama meydana geldi. Emek Caddesi yakınlarında bulunan atölyede saat 10.45 sularında yaşanan patlamada ilk belirlemelere göre 1'i ağır, 4 kişi yaralandı.

Patlama sonucunda binada çökme meydana geldi, emniyet binası kullanılamaz hale geldi. Bölgeye , AFAD ekipleri ile abulanslar sevk edildi. Patlama sesi kentin pek çok bölgesinden duyuldu. Olay sonucunda çevredeki bazı ev ve işyerlerinde de hasar oluştu. Patlama şehir halkı arasında paniğe neden oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Diyarbakır'da tamir esnasında patlama oldu. Bir kişi enkaz altında kaldı, 1 kişi ağır yaralandı. Dışarıdan herhangi bir müdahale yok." Açıklamasını yaptı.

Bazı kaynaklara göre, Emniyet binasında oksijen tüpleri ya da yakıt tankları, ayrıca ele geçirilen bombalar da patlamış olabilir. Öte yandan polisler gaz sızıntısı riskine karşı anons yaparak binalarda mutfak tüplerinin açılmaması ve sigara içilmemesi yönünde vatandaşlara uyarıda bulundu.

Olay anında bölgeye 500 metre uzaklıkta olan bir görgü tanığı, "Patlamayla savrulduk, taş toprak yağdı üzerimize." diye anlattı.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+