Karabağ Markalı Türk Ürünü Domateslerin Ermenistan`a Yasadışı İthalatı Önlendi - Gündem
22 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

14 Nisan 2017  

Karabağ Markalı Türk Ürünü Domateslerin Ermenistan`a Yasadışı İthalatı Önlendi

Karabağ Markalı Türk Ürünü Domateslerin Ermenistan`a Yasadışı İthalatı Önlendi Karabağ Markalı Türk Ürünü Domateslerin Ermenistan`a Yasadışı İthalatı Önlendi
Ermenistan Devlet Gelir Komitesi, 12 Nisan 2017 tarih itibariyle 272 yasadışı ithalat teşebbüsü önledi. Bu kapsamda, başta domates olmak üzere 18 ton tarım ürünleri ele geçirildi.

En son 11 Nisan'da "Karabağ" (Карабах) markalı yaklaşık 50 kilo domates ve salatalığın yasadışı olarak Ermenistan sınırından ülkeye sokulması önlendi. Domates ve salatalık, üstü elmayla doldurulmuş kasalarda gizlenmişti.

Failler, gümrük işlemlerinden kaçınmak hedefiyle sözkonusu tarım ürünleri, araçlarda özel olarak hazırladıkları yerlerde saklayarak sınırı geçirmeye çalışmıştı.

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz günlerde Ermenistan'ın Ararat idari bölgesinde bulunan bir köy pazarında Türkiye'de üretilen "Karabağ" markalı domateslerin satılması, Ermeni medyasında büyük tepkiye neden olmuştu.

Ermenihaber.am'in yaptığı araştırmaya göre sözkonusu ürünler, Türkiye'nin Antalya şehrinde üretilerek Gürcistan dahil birçok ülkeye ihraç ediliyor. Fakat Ermenistan'ın, "Karabağ" markalı domatesin üreticileriyle hiçbir anlaşması olmadığı öğrenildiğinde, sözkonusu tarım ürünlerinin ülkeye yasadışı olarak getirildiği anlaşılmıştı.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+