Tarasov, Türkiye-Ermenistan Sınırında Mayın Temizleme Çalışmalarını Değerlendirdi - Gündem
26 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

14 Nisan 2017  

Tarasov, Türkiye-Ermenistan Sınırında Mayın Temizleme Çalışmalarını Değerlendirdi

Tarasov, Türkiye-Ermenistan Sınırında Mayın Temizleme Çalışmalarını Değerlendirdi Tarasov, Türkiye-Ermenistan Sınırında Mayın Temizleme Çalışmalarını Değerlendirdi
Türkiye medyasında Türkiye’nin BM ve AB’nin desteğiyle düzenlenen proje çerlevesinde 2 yıl içerisinde Ermenistan, İran ve Azerbaycan sırnırında mayın temizleme çalışmaları yürütmesine dair haberler yayınlandı. Habler üzerine değerlendirmeler yapan Regnum haber ajansı editor Stanislav Tarasov, bu haberlerin Yerevan’da ve Bakü’de büyük ilgiyle karşılandığını açıkaldı.

Ermeni-Türk ilişkilerinin normalleştirilmesi ve pekiştirilmesinin büyük ekonomik kazanç getireceğini dile getiren Tarasov, Ermenistan-Türkiye ve Türkiye-İran sınırlarının mayın temizlenmesi ile ilgili ilk haberlerin Ermenistan’ın “Doğu Ortaklığı” proje çerçevesinde müzakereler sürdüğü 2014 yılında ortaya çıktığını hatırlattı. Ancak Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın Ermenistan’ın Avrasya Ekonomik Birliği’ne katılmasına dair açıklamasının ardından sınırdaki çalışmalar iptal edilmişti.

Tarasov “Son dönemde Suriye sorununda yaşanan değişiklikler sebebiyle belki de diyalogu devam ettirme şansı sağlandı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Rusya’nın Yerevan ile Ankara müzakere masasına otursa, sürecini destekleyeceği yönünde açıklamasını bu diyalog olasılığı daha mümkün kıldı” şeklinde konuştu.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+