​Bakan: 2017 için Ermenistan’da 850 milyon dolarlık yatırım yapılacak - Gündem
26 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

14 Nisan 2017  

​Bakan: 2017 için Ermenistan’da 850 milyon dolarlık yatırım yapılacak

​Bakan: 2017 için Ermenistan’da 850 milyon dolarlık yatırım yapılacak ​Bakan: 2017 için Ermenistan’da 850 milyon dolarlık yatırım yapılacak
Hükümet oturumundan sonra gazetecilerle buluşan Ermenistan Ekonomi Bakanı Suren Kararyan 2017’de Ermenistan ekonomisine 850 milyon dolarlık yatırım yapılacağını açıkladı.

Karayan “Önümüzdeki birkaç yıl için 3,2 milyar dolarlık yatırım öngören bir programın olduğunu bildirildik. Bu yıl için bu miktarın, finans kaynakları ve yatırımcıları belirlenmiş olan 850 milyon dolarlık kısmı yapılacak. Gördüğünüz gibi şu anda yatırım proğramları aktif bir şekilde görüşülüyor ve yatırımlar yapılıyor” diye söyledi.

Karayan asıl yatırımların enerji, madencilik, hafif sanayi, alanlarına yapılacağını söyledi. Ayrıca eczacılık ve gıda işleme sektörüne de yatırımlar planlıyor.

Sözlerine devam eden Bakan “Kaynaklara gelince, bildiğiniz gibi asıl kaynak burada kurulan “Ermenistan Yatırımcılar Kulübü” (300 milyon dolar). Bunun dışında şu anda yatırımarını hayata geçirmeye başlayan birçok özel yatırımcılar da var” belirtti.

Karayan yatırımcılar arasında Ermenistan vatandaşları ve yurtdışında yaşayan birçok Ermeni’nin olduğunu da sözlerine ekledi.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+