Ermeni Dini Lideri 2. Karekin Ve Kafkasya Müslümanlarının Dini Lideri Alahşükür Paşazade’nin Görüşme - Gündem
21 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

14 Nisan 2017  

Ermeni Dini Lideri 2. Karekin Ve Kafkasya Müslümanlarının Dini Lideri Alahşükür Paşazade’nin Görüşme

Ermeni Dini Lideri 2. Karekin Ve Kafkasya Müslümanlarının Dini Lideri Alahşükür Paşazade’nin Görüşme Ermeni Dini Lideri 2. Karekin Ve Kafkasya Müslümanlarının Dini Lideri Alahşükür Paşazade’nin Görüşmesi Planlanıyor
Tüm Dünya Ermenileri Katolikosu 2. Karekin, Kafkasya Müslümanlarının Dini Lideri Alahşükür Paşazade’nin Ermeni Dini lideri ile görüşme ile ilgili açıklamalarına açıklık getirdi.

Ermenistan merkezli “Armenpress” haber ajansının sorunlarını yanıtlayan 2. Karekin, Paşazade ile üçlü görüşmesi öngörüldüğünü bildirdi.

Görüşmenin Rusya ve Moskova Patriği Kiril’in arabuluğuyula yapılacağını belirten Katolikos şöyle devam etti: “Karabağ Sorunu’nun başlaması ilk günlerinden beri Bizden önceki rahmetli Katolikoslarımız, sonra da Biz, Karabağ sorununun barışçıl yollarla çözümünü desteklemek için Rusya Patriklerin arabulucuğuyla Allahşükür Paşazade ile görüşmüştük. Bizim Katolokos olduğumuz dönemde 5 görüşme düzenlenmiş.

Şimdiyse Kiril Patriğ’in arabulucuğuyla yeni bir 3’lü görüşme planlanıyor. Görüşmenin zamanlanması henüz belli değil. Bu ve gündem konusunda taraflar çalışmalar sürdürüyor.”
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+