Donald Trump`ın `Ermeni Soykırımı Diyeceği Yönünde Bazı Ümitler Var - Gündem
26 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

20 Nisan 2017  

Donald Trump`ın `Ermeni Soykırımı Diyeceği Yönünde Bazı Ümitler Var

Donald Trump`ın `Ermeni Soykırımı Diyeceği Yönünde Bazı Ümitler Var Donald Trump`ın `Ermeni Soykırımı Diyeceği Yönünde Bazı Ümitler Var
Ermenistan kaynaklı "Panorama.am" haber sitesine konuşan Türkolog Ruben Melkonyan, ABD Devlet Başkanı Donald Trump'ın 24 Nisan'da yapacağı konuşma ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bu konuda önceden bir şey söylemenin oldukça zor olduğunu belirten Melkonyan, yine de 24 Nisan'da ABD Cumhurbaşkanı'nın "Ermeni Soykırımı" ifadesini büyük olasılıkla kullanmayacağını tahmin etti. Diğer yandan uzman, Donald Trump'ın, geçmişte bir siyaset adamı olmadığını göz önünde bulundurulduğunda, Trump'ın bazı kalıplardan çıkarak "Ermeni Soykırımı" ifadesini kullanabileceği konusunda bazı ümitlerin de olduğunu belirtti.

Melkonyan, "Yine de Trump'ın, Amerika Devlet Başkanı olarak önemli konularda ilk önce kişisel çıkarlarından değil, devlet çıkarlarından yola çıkarak davranması gerektiğini unutmamalıyız. Bu yüzden yapılacak konuşma, Türk -Amerikan ilişkilerini tehlikeye atmamak hedefiyle mevcut siyasi çıkarları göz önünde bulundurarak hazırlanacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Uzman, Türkiye ile ilişkilerinin kötüleşmesinin, ABD çıkarlarına tamamen aykırı olduğunu da sözlerine ekledi.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+