Fransa Cumhurbaşkanı Adayı: Karabağ Sorununda Barışçıl Çözümden Başka Bir Seçenek Yok - Gündem
26 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Նպատ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

20 Nisan 2017  

Fransa Cumhurbaşkanı Adayı: Karabağ Sorununda Barışçıl Çözümden Başka Bir Seçenek Yok

Fransa Cumhurbaşkanı Adayı: Karabağ Sorununda Barışçıl Çözümden Başka Bir Seçenek Yok Fransa Cumhurbaşkanı Adayı: Karabağ Sorununda Barışçıl Çözümden Başka Bir Seçenek Yok
18 Nisan’da Fransa'da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon Ermeni Nouvelles d’Arménie haber sitesinin sorularını cevapladı. Demeç sırasında en çok konuşulan konulardan Artsakh (Karabağ) konusuydu.

“Fransa’nın, Dağlık Karabağ’ın bağımsızlığını tanımasını destekliyor musunuz?” sorusuna cevap veren Fillon şunları kaydetti:

“Nisan 2016’da Güney Kafkasya 6 gün boyunca alevledi. Uluslararası toplumun ilgisizlikten yararlanan Azerbaycan güç kullanarak Dağlık Karabağı ele geçirmeye denedi. BU olümcül saldırı kırılgan bir ateşkes ile noktaladı.

Bugün Fransalı Ermeni vatandaşlarımız rahatsızdır. Ben de rahatsızım, çünkü Dağlık Karabağ bölgesi patlayıcı ile dolu bir varil gibidir.

Unutmayalım ki, şu anki durumun sebebi 1921 yılında Dağlık Karabağ’ın Stalin tarafından Ermenistan’dan koparak Azerbaycan’a verilmesidir. Şimdi BM aracılığı ile devamlı ve barışçıl bir çözüm bulmadan başka bir seçenek yok.”
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+