​Değabah Bekçiyan ve Maşalyan VADİP yönetimiyle bir araya gelecek - Gündem
01 Mayıs 2017 -    Հակական տոմար - Տարի : 4509 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արեգ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

20 Nisan 2017  

​Değabah Bekçiyan ve Maşalyan VADİP yönetimiyle bir araya gelecek

​Değabah Bekçiyan ve Maşalyan VADİP yönetimiyle bir araya gelecek ​Değabah Bekçiyan ve Maşalyan VADİP yönetimiyle bir araya gelecek
Türkiye Ermeni Patriklik Değabahı (Patriklik kaymakamı) Karekin Bekçiyan ve Patrikhane Ruhani Meclis Başkanı Episkopos Sahak Maşalyan bugün VADİP (Vakıflararası Dayanışma ve iletişim Platformu) yönetimi ile görüşecek.

"Agos" gazetesinin bildirdiğine göre toplantı fikri Değabah Bekçiyan'dan geldi. Bekçiyan'ın sorunun çözümü ile ilgili olarak VADİP yönetiminin önerilerini dinlemek istediği öğrenildi.

15 Mart'ta gerçekleyen ve Başepiskopos Bekçiyan'ın Değabah seçildiği Patriklik kaymakamı seçimi İstanbul Valiliği'nden gelen bir kağıtla hukuksuz ilan edilmişti.
Devlet kanadından gelen açıklamalar seçim sürecinin başlaması için 16 Nisan referandumunun beklenmesi gerektiği yönündeydi.

Ortaya çıkar krizin çözülmesi için bekleyiş sürerken Değabah Karekin Bekçiyan ve Episkopos Sahak Maşalyan bugün saat 16.00'da Surp Pırgiç Hastanesi'nde VADİP yönetimi ile bir araya gelecek.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay
  • 2007
  • 2002

Anket Tüm Anketler

+