Trump, Ermenistan’ın Da Aralarında Olduğu Gelişen Ülkelere Veilen Mali Desteği Kısaltma Niyetinde - Gündem
19 Haziran 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

26 Nisan 2017  

Trump, Ermenistan’ın Da Aralarında Olduğu Gelişen Ülkelere Veilen Mali Desteği Kısaltma Niyetinde

Trump, Ermenistan’ın Da Aralarında Olduğu Gelişen Ülkelere Veilen Mali Desteği Kısaltma Niyetinde Trump, Ermenistan’ın Da Aralarında Olduğu Gelişen Ülkelere Veilen Mali Desteği Kısaltma Niyetinde
ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın Önce Amerka vaadi gelişmekte olan ülkelere verilen mali desteğin kısaltması öngörüyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 15 sayfalık bütçe taslağına gönderme yapan Foregin Polici’nin haberine göre aynı taslak çerçevesinde Amerika Uluslarası Kalkındırma Ajansı’nın (USAID) da Dışişleri bakanlığına bağlanacak.

Mart’ta Tramp Hükümeti harcamaları üçte bir oranda kısaltmaya teklif etti. Ermenistan da mali desteklerini kısaltacak olan ülkeler listesinde. Buna göre 2018 Mali yıl bütçe taslağında Ermenistan’a verilen mali yardımı %77, veya %100 kesilebilir. Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkmenistan da aynı durumda. Ukrayna’ya verilen destek ise %68.8 oranda kesilecek.

USAİD temsilcisi Wade Warren ise Ajansın personelinin da kısaltılabileceğini veya AJANSIN tamamen kapatılabileceğini belirtti.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+