Emmanuel Macron: Ermeni Soykırımının Dünyada Tanınması İçin Mücadele Vereceğim - Gündem
21 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

26 Nisan 2017  

Emmanuel Macron: Ermeni Soykırımının Dünyada Tanınması İçin Mücadele Vereceğim

Emmanuel Macron: Ermeni Soykırımının Dünyada Tanınması İçin Mücadele Vereceğim Emmanuel Macron: Ermeni Soykırımının Dünyada Tanınması İçin Mücadele Vereceğim
Fransa’da pazar günkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda galip gelen Emmanuel Macron, Ermeni Soykırımı anma etkinliğine katıldı. Anma etkinliğinde konuşan Macron, Ermeni soykırımının dünyada tanınması için mücadele vereceğini söyledi. Macron, seçilirse Fransa’nın tüm ülkelerdeki demokratları koruyacağını belirterek "Türkiye’nin içine girmekte olduğu eğilimden çok derin üzüntü duyuyorum ve bunu onaylamıyorum" diye konuştu.

Emmanuel Macron, 24 Nisan'da “Komitas” adlı Ermeni müzisyen Soghomon Soghomonyan’ın heykeline çiçek bıraktı. Paris’teki heykel önüne çiçek bırakan Macron, bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Törene Fransa’nın mevcut cumhurbaşkanı François Hollande, Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve Fransa’daki Ermeni kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Törende konuşam yapan Macron Türkiye’deki referandumun otoriterleşme yarattığını söyleyip, kendisinin cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda Türkiye’nin Avrupa Birliği müzakerelerinde ilerleme olmayacağını da belirtti.

Fransa, 2001 yılında Ermeni Soykırımını tanımıştı.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+