​Yerevan`da, Azerbaycan’da üretilen elmanın satılış olayı ile ilgili resmi açıklama - Gündem
25 Şubat 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

27 Nisan 2017  

​Yerevan`da, Azerbaycan’da üretilen elmanın satılış olayı ile ilgili resmi açıklama

​Yerevan`da, Azerbaycan’da üretilen elmanın satılış olayı ile ilgili resmi açıklama ​Yerevan`da, Azerbaycan’da üretilen elmanın satılış olayı ile ilgili resmi açıklama
Binmeyen yollardan Ermenistan’a getirilen ve Yerevan tarım mağazalarından birinde satışa çıkarılan “Azerbaycan’da üretilmiş” etiketli elmalar hakkında haberler sosyal medyada tartaşmalar konusu oldu. Tüketicileri öfkeleyen haberle ilgili Ermenistan Devlet Gelirler Komitesinden (DGK) açıklama geldi.

Yapılan açıklamada elmanın Ermenistan’a sokmasının ayrıntıları açığa kavuşturulması üzere soruşturma başlattığını belirtiliyor.

DGK “Kişisel kullanım için Ermenistan’a getirilen elma ve başka tarım ürünlerini bile sıkı bir kontrolden geçiyor” bildirdi.

Daha önce Devlet Gıda Güvenlik Servisi de Ermenistan sınır kapıları üzerinden Azerbaycan’da üretilmiş herhangi bir ürünün Ermenistan’a ithal edilmediğini duyurmuştu.

23 Nisan’da sosyal medyada paylaşılan Yerevan’daki bir mağazada “Azerbaycan’da üretilmiş” yazılı elmaların satılmasını görüntüleyen video ve fotoğraflar büyük tepki toplamıştı.

Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+