​Karabağ’da uluslararası “Barış için sanat” projesi başlıyor - Gündem
20 Nisan 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

27 Nisan 2017  

​Karabağ’da uluslararası “Barış için sanat” projesi başlıyor

​Karabağ’da uluslararası “Barış için sanat” projesi başlıyor ​Karabağ’da uluslararası “Barış için sanat” projesi başlıyor
Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhuriyeti Kültür ve Gençlik Bakanlığı uluslararası “Barış için Sanat” (Arts for Peace) başlıklı yeni projenin başlamasını duyurdu.

Projenin sanat yönetmeni İtalyan pianist ve orkestra şefi Luca Ferini oldu. Ferini Artsakh’ta kültürün geliştirilmesinde, kültür alanında yeni ilişkiler kurma ve güçlendirme, sanat aracığıyla barış kurma konusunda katkıda bulunmaya hazır olduğunu açıkladı.

Artsakh Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, projenin 27 Nisan’da Artsakh’ın Şuşi kentinde Luka Ferini’nin, Sloven kemancı Chrtomir Shishkoviç’in, klarnetçi Yoje Kotar’ın ve Belçikalı viyolonselist Sevak Avanesyan’ın ortak konseriyle başlayacağı bildirildi.

30 Nisan’da ise Artsakh Kültür ve Gençlik salonunda düznelenecek konsere Artsakh’lı genç müzisyenler de katılacak. Konserlerde klasik ve çağdaş ünlü bestecilerin eserleri çalınacak.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+