“The Economist``ten ``The Promise`` Yazısı - Gündem
20 Nisan 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

28 Nisan 2017  

“The Economist``ten ``The Promise`` Yazısı

“The Economist``ten ``The Promise`` Yazısı “The Economist``ten ``The Promise`` Yazısı
The Economist” gazetesinde, Ermeni Soykırımını konu alan “The Promise” filmi hakkında yayınlanan yazıda “ABD kültürü, ülkenin siyasi sisteminin yapmak istemediğini yapıyor. ‘'The promise'' bir halkın trajedisi hakkında anlatan ve Hollywood'un sevdiği filmelerden. Yaklaşık bir yüzyıl senaristler ile studyolar bu hikayeden vaz geçmişler” değerlendirmesini yaptı.

''The Economist'' 2008 yılında ABD eski başkanı Barack Obama'nın seçim kampanyası sırasında Ermeni Soykırımını tanımaya söz verdiğini fakat sözünü tutmadığını hatırlatıyor.

100 yüzyıl sonra bile Türkiye'nin Ermeni Soykırımını inkar etmeye devam ettiğine dikkat çeken yazar ''The Promise sadece ekonomik açıdan değerlendirilmez, çünkü Kırkoryan'ın yatırımlarının geri alma niyeti yoktu. ''The promise'' tarihi gerçeğe ışık tutmak amacıyla çekildi. Bir gün Ermeni Soykırım tarihi yeniden yazılırsa, ''The promise'' 'in bu konuda büyük rolu olacak'' diye yazdı.

Survival Pictures” tarafından yapımcılığı üstlenilen “The Promise” (Söz) filminin yönetmenliğini Hotel Rwanda filmiyle en iyi yönetmen Oscar’ını alan Terry George yapmış. Filmde başrolleri iki yıldız isim Oscar Isaac ile Christian Bale paylaşıyor.

Tıp okumak için İstanbul'a gelen Ermeni Michael (Oscar Isaac), Paris'te okumuş olan Ermeni asıllı Ana (Charlotte Le Bon) ve onun foto muhabir sevgilisi Chris (Christian Bale) ile tanışır. Osmanlı'nın 1. Dünya Savaşı sırasında Ermenilere uyguladığı soykırım bu aşk üçgenini de etkiliyor.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+