Lübnanlı Bakan Tsitsernakaberd`de: Herkes Ermeni Soykırımı`nı Tanımalı Ve Kabul Etmeli - Gündem
25 Nisan 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

02 Mayıs 2017  

Lübnanlı Bakan Tsitsernakaberd`de: Herkes Ermeni Soykırımı`nı Tanımalı Ve Kabul Etmeli

Lübnanlı Bakan Tsitsernakaberd`de: Herkes Ermeni Soykırımı`nı Tanımalı Ve Kabul Etmeli Lübnanlı Bakan Tsitsernakaberd`de: Herkes Ermeni Soykırımı`nı Tanımalı Ve Kabul Etmeli
Lübnan Planlamadan Sorumlu Devlet Bakanı Michel Pharaon ve beraberindeki heyet Ermenistan ziyaretinin son gününde 29 Nisan’da Ermenistan Ekonomik Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Suren Karayan ile beraber Ermeni Soykırımı Anıt Kompleksi Tsitsernakaberd'i ziyaret etti.

Ermeni Soykırımı Müze Enstitüsünü de ziyaret eden Pharaon sönmeyen eteşin önünde soykırım kurbanlarının anısına saygı duruşunda bulundu.

Fharaon Ermeni Soykırımı Müze Enstitüsünü'nün Anı defterine şu notu bırakıtı: “Burada gördüğümüz şeyler mümkün olmadığı gibi görünüyor, ancak maalesef gerçektir”.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan “Bu dünyada yaşayan her insan Ermeni Soykırımı gerçeğini kabul edip tanımalıdır. Tanıması en önemlisidir. Ben, milletinin aynı dönemde büyük acılar yaşadığı bir ülkeden geliyorum. Ermenistan ve Lübnan’da hepimiz bu karanlığın önlenmesi gerektiğini anlıyoruz” diye konuştu.

Lübnan Ermeni Soykırımı’nı 1997’de tanımış.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+