Johannes Hahn: Türkiye`nin AB Hayali Şuanda Bitmiş Durumda - Gündem
20 Nisan 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

03 Mayıs 2017  

Johannes Hahn: Türkiye`nin AB Hayali Şuanda Bitmiş Durumda

Johannes Hahn: Türkiye`nin AB Hayali Şuanda Bitmiş Durumda Johannes Hahn: Türkiye`nin AB Hayali Şuanda Bitmiş Durumda
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn, Reuters'e Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki Türkiye'nin, şu anda Avrupa Birliği üyeliğine sırtını döndüğünü ifade eden Hahn, "En azından şimdilik Türkiye'nin Avrupa perspektiflerinden uzaklaştığı herkes için açıktır. İlişkilerimizin başka bir tarafına vurgu yapmalıyız. Gelecekte ne yapabileceğimize, acaba yeni bir işbirliğe başlayabilip bilmeyeceğimize br bakmalıyız" diye konuştu.

Avrupalı yetkili, gelecek yılbaşında Türkiye'nin statüsünü netleştirmek amacıyla bir rapor hazırlayarak AB üye ülkelerinin hükümetlerine sunacağını belirtti. Basın özgürlüğü kısıtlamaları, kitlesel gözaltılar ve insan hakları ihlalleri nedeniyle bugün Türkiye'nin AB kriterilerine uymasının imkansız olduğunu ifade eden Hahn, AB yasaların tartışılamaz olduğunu ve insan haklıar ile ilgili durumların, AB müzakere dışı bırakılmayacağını belirtti.

Türkiye'de tutuklu bulunan muhalifleri heyetiyle ziyaret eden Johannes Hahn, "Türk demokrasisi diye bir şey yoktur. Demokrati var sadece. Türkiye halkı, aynı Avrupalılar kadar özgür yaşama hakkına sahiptir" yorumunu yaptı.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+