Türk Pegasus Havayolları`nın Ermenistan Piyasasına Girişi Ertelendi - Gündem
23 Kasım 2017 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Տրե / Օր : Ծմակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

04 Mayıs 2017  

Türk Pegasus Havayolları`nın Ermenistan Piyasasına Girişi Ertelendi

Türk Pegasus Havayolları`nın Ermenistan Piyasasına Girişi Ertelendi Türk Pegasus Havayolları`nın Ermenistan Piyasasına Girişi Ertelendi
Ermenistan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Müdürü Sergey Avetisyan, 27 Nisan'da Ermenistan ile Avrupa Birliğinin kapsamlı hava taşımacılık anlaşmasına dair müzakerelerin birinci etabının gerçekleştirildiğini bildirdi. Avetisyan, ikinci müzakere etabının ise Brüksel'de yapılmasına dair mutabakata varıldığını ekledi.

Anlaşmanın sağlanması durumunda Ermenistan'da başarılı Avrupa standartlarının işleme koyulacağını ileri süren Avetisyan, "Ermenistan, AB Ortak Havacılık Alanı'na dahil edilecek . Bunun sayesinde anlaşma tarafları, piyasayı karşılıklı olarak serbestleştirecek" açıklamasını yaptı.Türk "Pegasus Hava Yolları'nın Ermenistan pazarına girmesiyle ilgili olası risklere dair gazetecilerine sorusunu yanıtlayan yetkili, Türkiyeli şirketin Ermenistan pazarına girişinin şu anda belirsiz bir süreyle ertellenmiş durumda olduğunu dile getirdi.

"Dün sözkonusu Hava Yollarından aldığımız bir mesajta, bazı teknik sorunlarının ortaya çıktığı belirtildi. Havayolu şirketleri, kendi kararıyla piyasaya giriyor." açıklamasını yapan Avetisyan, bu şirketin de piyasayı araştırarak grime kararı verdiğini ekledi.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+