Ermeni Soykırımı Konulu Hollywood Filmi Ukrayna’da En Çok Beklenilen 5 Film Arasında - Gündem
21 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

04 Mayıs 2017  

Ermeni Soykırımı Konulu Hollywood Filmi Ukrayna’da En Çok Beklenilen 5 Film Arasında

Ermeni Soykırımı Konulu Hollywood Filmi Ukrayna’da En Çok Beklenilen 5 Film Arasında Ermeni Soykırımı Konulu Hollywood Filmi Ukrayna’da En Çok Beklenilen 5 Film Arasında
Ermeni Soykırımı’nı konu alan Hollywood yapımı “The Promise” (Söz) filminin Ukrayna galası Mayıs ayında yapılacak.

Ukarayna’da yayınlanan “Haftanın aynası” gazetesi filmlerin IMDb ve Kinopoisk sitelerindeki sıralanmasını değerlendirerek Ukrayna’da Mayıs ayında en çok beklenilen 5 filmi ayırdı. Gazete bu filmler aralarına Ermeni Soykırımı’nı anlatan “The Promise” filmini dahil etti. “The Promise” dışında listede "Guardians of the Galaxy Vol. 2", İngiltere kıralı Artur’un hikayesini anlatan "King Arthur: Legend of the Sword", "Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales" filmleri yer aldı.

Hatırlanacağı üzere 27 Nisan’da Ukrayna başkenti Kiyev ve Odesa şehrinde “The Promise”in özel gösterimi düzenlenmişti. Kiyev’de yapılan gösterime Ermeni toplum temsilcileri, Ermeni kilisesi ruhanilerinin yanı sıra ünlü isimler, milletvekileri katılmıştı.

“Survival Pictures” tarafından yapımcılığı üstlenilen “The Promise” (Söz) filminin yönetmenliğini Hotel Rwanda filmiyle en iyi yönetmen Oscar’ını alan Terry George yapmış. Filmde başrolleri iki yıldız isim Oscar Isaac ile Christian Bale paylaşıyor.

Tıp okumak için İstanbul'a gelen Ermeni Michael (Oscar Isaac), Paris'te okumuş olan Ermeni asıllı Ana (Charlotte Le Bon) ve onun foto muhabir sevgilisi Chris (Christian Bale) ile tanışır. Osmanlı'nın 1. Dünya Savaşı sırasında Ermenilere uyguladığı soykırım bu aşk üçgenini de etkiliyor.

Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+