​Ermeni aileyi katleden Rus asker cezasının Rusya’da çekecek - Gündem
21 Mayıs 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

05 Mayıs 2017  

​Ermeni aileyi katleden Rus asker cezasının Rusya’da çekecek

​Ermeni aileyi katleden Rus asker cezasının Rusya’da çekecek ​Ermeni aileyi katleden Rus asker cezasının Rusya’da çekecek
Ermenistan'ın güneyindeki Gümri kentinde 2015 yılının ocak ayında aynı aileden 7 kişiyi öldürmesi için ömür boyu hapse mahkum edilen Rus asker Valery Permyakov cezasını Rusya’da çekecek.

“Ria Novosti”ye konuşan Ruysa Kuzey Kafkasya Bölgesi Askeri Mahkeme temsilcisi, Permyakov'un, Rusya’nın hangi bölgesindeki hapishanede cezasını çekeceği hakkında bilgi vermeyip, Rus askerin Rusya’ya gönderileceği haberi doğruladı.

Rus asker Ermenistan Ceza Kanunu’nun 104. maddesi’nin 2. bölümünün 5. ve 8. maddelerine dayanarak birden fazla kişiyi öldürmesi, 175. maddesinin 3. ve 4. bölümlere göre birinin evine yasadışı girmesi, silahlı soygun yapması, ve 34-329 maddesine göre ise devlet sınırını ihlal etme denemesi için ömür boyu hapse mahkum edilmişti. Permyakov, hakkındaki suçlamaları kabul etmişti.

Rus ordusunda görevli er Permyakov, 12 Ocak 2015'te Seryozha K. Avetisyan ve Hasmik R. Avetisyan çiftiyle oğulları Armen S. Avetisyan, gelinleri Araks A. Avetisyan, kızları Aida S. Avetisyan ve iki yaşındaki torunları Hasmik A. Avetisyan'ı bıçakla öldürmüştü. Saldırıda ağır yaralanan 6 aylık Seryozha Avetisyan, hastanede tedavi altına alınmış fakat daha sonra hayatını kaybetmişti.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+