Belge Yayınları’na bu kez ‘Dev-Sol’ baskını... Polis 2 bin kitaba el koydu - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

08 Mayıs 2017  

Belge Yayınları’na bu kez ‘Dev-Sol’ baskını... Polis 2 bin kitaba el koydu

Belge Yayınları’na bu kez ‘Dev-Sol’ baskını... Polis 2 bin kitaba el koydu Belge Yayınları’na bu kez ‘Dev-Sol’ baskını... Polis 2 bin kitaba el koydu
40 yıldır muhalif çizgide yayıncılık yapan Belge Yayınları dün Dev-Sol bağlantısı olduğu iddiası ile basıldı. Gazeteci yazar Ragıp Zarakolu ile Ayşenur Zarakolu’nun kurduğu yayınevinin Cağaloğlu’ndaki binasına gelen polisler 2 bin kitaba el koydu.

Gazeteci yazar Ragıp Zarakolu ile Ayşenur Zarakolu’nun kurduğu Belge Yayınları dün polis tarafından basıldı, 2 bin kitaba el konuldu.

40 yıldır muhalif çizgide yayıncılık yapan ve defalarca baskına uğrayan, birçok kitabı hakkında dava açılan Belge Yayınları bu sefer Dev-Sol bağlantısı olduğu iddiası ile basıldı. Yayınevinin Cağaloğlu’nda bulunan yerine gelen polisler, “bandrolsuz kitap ihbarı var” iddiasıyla hem yayınevinde hem de depoda arama yaptılar. ‘Devletsiz Kürtler’ ve ‘Ölümden Zor Kararlar’ adlı kitaplar için toplatma kararı olduğunu söyleyen polisler, yayınevinde bulunan, 1980’lerden, 1990’lardan kalma kitapları, toplatma kararı olmadığı halde alıp götürdüler. Yaklaşık 2000 kitaba el koyan polisler, yayınevi çalışanı Mehmet Ali Varış’ı gözaltına alıp daha sonra serbest bıraktı.Bu haber Cu.....t kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+