Sarkisyan’dan 9 Mayıs Tebrik Mesajı - Gündem
23 Haziran 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

09 Mayıs 2017  

Sarkisyan’dan 9 Mayıs Tebrik Mesajı

Sarkisyan’dan 9 Mayıs Tebrik Mesajı Sarkisyan’dan 9 Mayıs Tebrik Mesajı
Ermenistan, 9 Mayıs’ta 2. Dünya Savaşı Zafer Günü'nü ve 1992 yılında Dağlık Karabağ’ın (Artsakh) Şuşi kentinin kurtuluş Günü'nü kutluyor. Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Zafer ve Barış Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Sarkisyan, halkı ve öncelikle 2. Dünya Savaşı emektarlarını Zafer ve Bariş Günü için tebrik ederek “2. Dünya Savaşı Ermeni halkı da dahil dünya halkları için ağır bir sınav idi. Askerlerimiz cephe hattında, işçilerimiz Ermenistan’da, Diaspora vatandaşlarımız ise tüm dünyada bu sınavdan kazanmış çıktılar. 2. Dünya Savaşı bizim için gerçekten Büyük Vatanseverlik Savaşı oldu” ifadelerini kullandı.

Sarkisyan, Şuşi’nin kurtuluş günü için de halkı tebrik ederek 1992 yılında 9 Mayıs gününün Ermeni halkı için çift anlamı kazandığını vurguladı.

Mesajda barış ve yaratıcı bir yaşam dileğinde bulunan Cumhurbaşkanı Sarkisyan şunları kaydettı: “Şuşi’nin kurtuluşu ile sadece Stepanakert değil, Artsakh halkı fiziksel imha edilmesinden kurtuldu. Hem 1992 yılında hem de bugün net olan bir şey var: biz hayatımızı ve özgürlüğümüzü, haklarımızı ve onurumuzu kurban etmedik ve etmeyeceğiz.

Değerli vatandaşlarım
Zafer ve Bariş Gününüz'ü bir kez daha tebrik ediyorum. Bu bayram insanlık dışı propaganda ve zulüm ile mücadeleye çıkan ve bu mücadeleyi kazanan kahramanların bayramıdır.”
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+