Fransa Ermenileri Macron’un Kendilerine Verdiği Vaatlerine Sahip Çıkacağını Ümit Ediyor - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

11 Mayıs 2017  

Fransa Ermenileri Macron’un Kendilerine Verdiği Vaatlerine Sahip Çıkacağını Ümit Ediyor

Fransa Ermenileri Macron’un Kendilerine Verdiği Vaatlerine Sahip Çıkacağını Ümit Ediyor Fransa Ermenileri Macron’un Kendilerine Verdiği Vaatlerine Sahip Çıkacağını Ümit Ediyor
Fransa Ermeni Kuruluşları Koordinasyon Konseyi (CCAF) Eş Başkanı Murat Papazyan Fransa yeni Cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Papazyan Fransa Ermenileri'nin Macron’un Fransa dönem Cumhurbaşkanı François Hollande’ın yürüttüğü politikasını izlemesini istediklerini dile getirdi.

Papazyan “Macron bizimle diyaloglarda Ermenilerin önem veridiği konulara değindi. Ermeni Soykırımı ile ilgili bizim için önemli yeni dönüm noktasını birlikte ele alacağız. Önemli konulardan diğeri Ermenistan ile ekonomi ilişkilerinin aktifleşemesidir. Önemli olan Karabağ konusu ile ilgili sorunun Ermeni tarafı lehine çözülmesini istemişiz. Bundan ziyade Makron Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıkacağına söz verdi.”

“Bu noktalar hayata geçirilse Macron’un Cumhurbaşkanı seçilmesi Ermeniler için olumlu sayılabilir” şeklinde konuşan Papazyan “Macron’un seçilmesinin Ermeni, Ermeni Davası ve Karabağ için olumlu olması için çalışmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

CCAF Eşbaşkanı, Macron'un Ermenilere verdiği vaatlerini tutacağını ümit ediyor.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+