​Sevan, BDT içinde Rusların en çok tercih ettiği 5 tatil bölgelerinden biri - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

11 Mayıs 2017  

​Sevan, BDT içinde Rusların en çok tercih ettiği 5 tatil bölgelerinden biri

​Sevan, BDT içinde Rusların en çok tercih ettiği 5 tatil bölgelerinden biri ​Sevan, BDT içinde Rusların en çok tercih ettiği 5 tatil bölgelerinden biri
Ermenistan'ın Sevan Gölü, 2017 yaz için Rus turistlerin Bağımsız Devletler Topluluğu'nda (BDT) en çok tercih ettiği 5 tatil bölgerinden biri oldu. Turistik very analiz ajansı Turstat'ın yaptığı sıralamanın ilk 5 sırada BDT ülkelerinden Kazakistan, Beyaz Rusya, Kırgızistan, Ermenistan ile Azerbaycan'daki tatil yerleri yer aldı.

Kaynağa göre Rus turistler, Sevan'da ortalama 3 gün geçirmeyi ve günlük yaklaşık 65 ABD doları harcamayı planlıyor. Sevanı, genellikle Moskova ile Sankt-Petersburg'tan gelen turistler tercih ediyor.

Geçen hafta ise Turstat'ın yaptığı bir başka sıralamada, Mayıs 2017 tatillerde seyahat etmek için Rus turistler arasında BDT'nin en popüler 10 şehri belirledi. Ermenistan'ın başkenti Yerevan, bu listenin 6. sırasında yerini buldu.

Rus turistler arasında popüler olan BDT'nin 10 şehri şöyle: Minsk (Belarus), Tiflis (Gürcistan), Almatı (Kazakistan), Bakü (Azerbaycan), Astana (Kazakistan), Erivan (Ermenistan), Kiev (Ukrayna), Taşkent (Özbekistan), Bişkek (Kırgızistan), Kishinev (Moldova).Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+