Balasanyan: “Karabağ Sorununun Askeri Yolla Çözümüne Bütün Yollar Kapalı - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

12 Mayıs 2017  

Balasanyan: “Karabağ Sorununun Askeri Yolla Çözümüne Bütün Yollar Kapalı

Balasanyan: “Karabağ Sorununun Askeri Yolla Çözümüne Bütün Yollar Kapalı Balasanyan: “Karabağ Sorununun Askeri Yolla Çözümüne Bütün Yollar Kapalı
Dağlık Karabağ Güvenlik Konsey sekreteri Vitali Balasanyan, temas hattının Azerbaycan tarafında zırhlı araç hareketinin Azerbaycan’ın savaş başlayabileceğinin bir işareti olmadığını söyeldi.

Balasanyan “Tankaların hareketi bir şey demez, ve bugün hareket var, yarın savaş başayacak tabii diyemeyiz. Hasım hep gerginlik yaratıyor ve ateşkes ihlallerine devam ediyor” dedi.

Aynı zamanda Azerbaycan’ın her fırsatı kaçırmayıp Karabağ sorununu askeri yolla çözmeye çalaışacağını kaydden Karabağ Güvenlik Konsey sekreteri, “Şahsen ben Karabağ sorununun askeri yolla çözümüne bütün yolların kapalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Artsakh Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı'nın Basın Servisinden edinen bilgiye göre, 11 Mayıs’ta saat 13:30'da Tap Karakoyunlu - Taliş yönünde zırhlı araç hareketi kaydedildi (yaklaşık 10 tank). Saat 14:55'te sözkonusu tanklar başlangıç konumlarına geri döndü.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+