Glendale`deki Ermeni-Amerikan Müzesine 1 milyonluk finansman kararı yeniden gündemde - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Արփող

Gündem :

12 Mayıs 2017  

Glendale`deki Ermeni-Amerikan Müzesine 1 milyonluk finansman kararı yeniden gündemde

Glendale`deki Ermeni-Amerikan Müzesine 1 milyonluk finansman kararı yeniden gündemde Glendale`deki Ermeni-Amerikan Müzesine 1 milyonluk finansman kararı yeniden gündemde
ABD'nin Kaliforniya eyaletinin Senato üyesi Anthony Portantino, Glendale'de inşa edilecek Ermeni-Amerikan Müze projesine sağlanacak finansman fonunun eyalet yönetimi tarafından yeniden canlandırma kararından memnun olduğunu açıkladı.

Kaliforniya eyalet bütçesinin yeniden gözden geçirilmesi sonucunda yapılacak müzeye 1 milyon dolar finansman verileceği kararlaştırıldı. Ermeni-Amerikan Müzesine 1 milyonluk finansman sağlama kararı henüz geçen yılda, Kaliforniya eyaletinin 2016-2017 bütçesinin hazırlandığı sırada onaylanmıştı. Fakat Ocak 2017'de Kaliforniya Valisi Jerry Brown, bu kararı iptal etmişti.

Buna rağmen, Senatör Portantino, Müzenin inşaatine mali destek verilmesinin önemi ve gerekliliği konusunda valilik ile finans ve bütçeden sorumlu yetkilileri ikna etmeyi başardı.

Ermenilerin yoğun olarak yaşadığı Glendale şehrinde inşa edilecek olan Ermeni -Amerikan Müze binası, sergi salonları, eğitim merkezleri, küçük bir tiyatro ve dershaneler içerecek. Yüzölçümü 1.7 hektar olan müzenin etrafı da güzel bahçelerle çevrilecek.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+