Yerevan’da Nisan Savaşı Şehitlerine Adanmış Filmin Galası Yapıldı - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

16 Mayıs 2017  

Yerevan’da Nisan Savaşı Şehitlerine Adanmış Filmin Galası Yapıldı

Yerevan’da Nisan Savaşı Şehitlerine Adanmış Filmin Galası Yapıldı Yerevan’da Nisan Savaşı Şehitlerine Adanmış Filmin Galası Yapıldı
Yerevan’da geçtiğimiz yılın Nisan ayında Karabağ’da yaşanan 4 günlük savaşın şehitlerine adanmış “13” adlı belgesel filminin galası yapıldı.

Film 104 kahramandan 13’ü Armen Hovhannisyan, Eduard Aleksanyan, Sedrak Asryan, Gagig Parsadanyan, Armen Gasparyan, Sergey Ghandilyan, Yeghişe Nikalyan, Karo Hambardzumyan, Mayis Mirzoyan, Armen Beglaryan, Davit Sarkisyan, Narek Mkrtchyan ve Norayr Gasparyan hakkında anlatıyor. Belgeselde 13 kahramanın akrabaları, onların hayatlarının son günleri hakkında anlatıyorlar.

2016 yılı 2 Nisan Cumartesi gününün erken saatlerinde Azerbaycan silahlı Kuvvetlerinin saldırısıyla başyalayan savaş 5 Nisan Salı günü Azerbaycan ve Ermenistan Genel Kurmay Başkanları’nın Moskova’da imzaladıkları ateşkes anlaşmasına kadar devam eden Karabağ’daki son çatışmalar, 1994 yılında sağlanan ateşkes sonrasında meydana gelen en önemli gelişmelerden biridir ve şimdiden “4 Gün Savaşı” olarak anılmaya başlanmıştır.

2-5 Nisan çatışmalarında Ermeni tarafı, aralarında 64 asker, 13 gönüllü, 4 sivil olan toplum 81 can kaybı verirken, Azerbaycan ordusunda ise 270 can kaybı yaşandı.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+