ABD Büyükelçisi: Zor Dönemlere Rağmen Ermenistan, Enerji Üretimini Yüzde 20 Arttırabildi - Gündem
23 Haziran 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

17 Mayıs 2017  

ABD Büyükelçisi: Zor Dönemlere Rağmen Ermenistan, Enerji Üretimini Yüzde 20 Arttırabildi

ABD Büyükelçisi: Zor Dönemlere Rağmen Ermenistan, Enerji Üretimini Yüzde 20 Arttırabildi ABD Büyükelçisi: Zor Dönemlere Rağmen Ermenistan, Enerji Üretimini Yüzde 20 Arttırabildi
Bugün başkent Yerevan'da, yenilenebilir enerji gelişim persektiflerini konu alan bir günlük konferans başladı. Konferansta açılış konuşması yapan ABD'nin Ermenistan Büyükelçisi Richard Mills, düzenlenen etkinliğe büyük önem verdiğini dile getirdi.

Konferansa katılan işadamlarını, Ermenistan'daki özel sektör temsilcileri ile işbirliği kurmaya çağıran Mills, Emrenistan ile ABD arasında, ticaret ve enerji alanı dahil mümkün olan tüm alanlarda işbirliği imkanlarını ele almayı tavsiye etti.

Büyükelçi, "Çok zor zamanlardan geçtiğine rağmen Ermenistan, bu zorlukları aşarak 2010-2015 döneminde enerji üretimini yüzde 20 arttırabildi. Bu nedenle ABD Büyükelçiliği, bu alanda bizim şirketlerimizin yatırım imkanlarının araştırılması gerektiğini düşünüyor" ifadelerini kullandı.

Ermenistan hükümeti tarafından güneş enerjisi üretimi alanında çalışmalar başlattığını kaydeden Mills, bu alanda uzman ve tecrübe alışverişi ortak projelerin gerçekleştirilmesi gerektiğini de ilave etti.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+