Washington`da Erdoğan`ı Protesto Edenler, Türk Milliyetçilerin Saldırısına Uğradı - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Արփող

Gündem :

17 Mayıs 2017  

Washington`da Erdoğan`ı Protesto Edenler, Türk Milliyetçilerin Saldırısına Uğradı

Washington`da Erdoğan`ı Protesto Edenler, Türk Milliyetçilerin Saldırısına Uğradı Washington`da Erdoğan`ı Protesto Edenler, Türk Milliyetçilerin Saldırısına Uğradı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretini protesto edenler, bir grup öfkeli Türk milliyetçiler tarafından hedef edildi. Saldırıda gaddarca dövülen birkaç protestocu kanlar içinde hastaneye kaldırıldı. Olay yerinde yapılan videodan da anlaşıldığı gibi, barışçıl göstericilere saldırıp acımasızca döven Türk milliyetçiler elinde Türkiye bayrağı vardı.

Saldırının bir kısmını kameraya kaydederek Facebook'taki ANCA sitesinde paylaşan ABD Ermeni Davası Konseyi İcra Müdürü Aram Hambarian, "Erdoğan'ın yönettiği Türkiye'de ve diğer otoriter rejimli ülkelerde bunları görmeye alışık olmamıza rağmen ABD başkentinde bu tür saldırılar görmeyi beklemiyorduk. Erdoğan, kendi hoşgörüsüzlüğünü ABD'ye taşımaya çalışıyor" yorumunu yaptı.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye Cumhurbaşkanı ile ABD Devlet Başkanının yüz yüze görüşeceği 16 Mayıs'ta ABD Ermeni Davası Konseyi, Ameriakan Helenik Konseyi ve birçok diğer Kürt, Yunan ve Asuri kurumlar tarafından başkent Washington'da Erdoğan'ın ziyaretini protesto eden barışçıl eylem düzenlenmişti.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+