​TBMM Ermeni milletvekili Garo Paylan`ın dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi[ - Gündem
23 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Արփող

Gündem :

17 Mayıs 2017  

​TBMM Ermeni milletvekili Garo Paylan`ın dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi[

​TBMM Ermeni milletvekili Garo Paylan`ın dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi[ ​TBMM Ermeni milletvekili Garo Paylan`ın dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi[
HDP ve CHP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını talep eden 10 fezleke Meclis'e gönderildi. Hakkında fezleke düzenlenen isimler arasında HDP Ermeni milletvekili Garo Paylan da bulunuyor.

"Agos"ta yer alan habere göre, dokunulmazlığın kaldırılması talep edilen isimler şöye: CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş; HDP’de Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran.

Geçen hafta iseAKP'li Milletvekili Şamil Tayyar ile CHP ve HDP’li milletvekiller dahil toplam 51 fezleke TBMM'e gönderilmişti.

AKP tarafından sunulan ve milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasını öngören anayasa değişikliği teklifi, 376 olumlu ve 140 olumsuz oyla kabul edilerek 8 Haziran 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmış ve yürürlüğe girmişti. Bu değişiklik sayesinde hakkında 799 fezleke bulunan 152 milletvekili için yargı yolu açılmıştı.

Hatırlanacağı üzere, hazırlanan fezlekeler nedeniyle HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 10 milletvekili şuanda tutuklu bulunuyor. Diğer taraftan, tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksedağ ile Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan’ın vekilliği düşürülmüş durumda.Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+