ABD Temsilciler Meclisi Üyesi, Protestoculara Saldıran Erdoğan Korumalarının Yargılanmasını İsted - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

18 Mayıs 2017  

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi, Protestoculara Saldıran Erdoğan Korumalarının Yargılanmasını İsted

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi, Protestoculara Saldıran Erdoğan Korumalarının Yargılanmasını İsted ABD Temsilciler Meclisi Üyesi, Protestoculara Saldıran Erdoğan Korumalarının Yargılanmasını İsted
ABD Temsilciler Meclisi üyesi, protestoculara saldıran Erdoğan korumalarının yargılanmasını istedi (video)]ABD Kongresi Temsilciler Meclisi Dışişler Komitesi Başkanı Ed Royce, Washington'da Türkiye Büyükelçiliği'nin yakınlarında iki gün önce yaşanan saldırıya katılan Türkiye Cumhurbaşkanı'nın korumalarının yargılanmasını istedi.

ABD Senato temsilcileri, yaşanan olay için Türkiye'nin özür dilemesini talep etti.

ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın taraftarları ile karşıtlar arasında Washington'da yaşanan arbededen dolayı ABD'nin endişeli olduğunu duyurarak, insanların barışçıl protesto haklarına destek verdiklerini de sözlerine ekledi.

Diğer yandan, Washington'da Türkiye Büyükelçiliği'nin temsilcileri, olayın PKK'ya üye olan bir grup tarafından başlatıldığını ve ABD'li Türklerin sadece kendilerini koruduklarını, ayrıca onlardan birinin de ciddi yaralandığını iddia etti.

Hatırlanacağı üzere, ABD'de yaşayan Ermeni, Kürt, Asuri ve Yezidi toplumun temsilcileri, Erdoğan'ın ABD ziyareti ile Devlet Başkanı Donald Trump'la yapacağı yüz yüze görüşmesini protesto etmek hedefiyle 16 Mayıs'ta Beyaz Saray karşısında toplandı. Türkiye Cumhurbaşkanı'nın korumaları, barışçıl protestoculara saldırdı, saldırı nedeniyle bazı protestocular ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+