Türmob Genel Başkanı Değişti - Gündem
24 Haziran 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

18 Mayıs 2017  

Türmob Genel Başkanı Değişti

Türmob Genel Başkanı Değişti Türmob Genel Başkanı Değişti
Türmob Genel Başkanı Prof.Dr. Cemal Yükselen Genel Başkanlık görevinden ayrıldı. Yeni Türmob Genel Başkanı A.Masis YONTAN oldu... Prof Dr. Cemal Yüksel'en görevine yönetim kurulu Başkan yardımcısı olarak devam edecek.

A.Masis YONTAN Kimdir.1951 Derik-Mardin doğumlu.

Marmara Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İstanbul İ.T.İ.A Maliye ve Muhasebe Yüksek Okulu'ndan mezun oldu.

1986-1998 yılları arasında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak mesleğe başladı.

1998 yılından bu yana Yeminli Mali Müşavir olarak mesleki çalışmalarını sürdürmektedir. Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği şube kuruculuğu ile yönetim kurulu sekreterliği, 1989 yılında İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası başkan yardımcılığı, 2003-2004 öğretim döneminde İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi ve 2004-2013 tarihleri arasında TÜRMOB DenetimKurulu başkanlığı görevlerinde bulundu.

Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği Disiplin kurulu üyeliği, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği (İSTİVAK ) Vakfı Denetim Kurulu Üyesi ile Genel Merkez delegeliği, Mardin Dernekleri Federasyonu (MARDİNFED) yönetim kurulunda Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Çeşitli gazete ve dergilerde mesleki yazıları yayımlanmış, Ulusal ve uluslararası Sempozyum, kongre, seminer, panel ve eğitim çalışmalarına konuşmacı, eğitmen ve katılımcı olarak katılmıştır. TESMER İstanbul Şubesi bünyesinde muhasebe ve vergi konularında eğitmen olarak bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.
Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+