​Karabağ savaşını anlatan Nisan`ın ikinci günü filmi Türkçeye çevrildi - Video - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

19 Mayıs 2017  

​Karabağ savaşını anlatan Nisan`ın ikinci günü filmi Türkçeye çevrildi - Video

​Karabağ savaşını anlatan Nisan`ın ikinci günü filmi Türkçeye çevrildi - Video ​Karabağ savaşını anlatan Nisan`ın ikinci günü filmi Türkçeye çevrildi - Video
"Nisan'ın ikinci günü" başlıklı filmin Türkçe versiyonu, Ermneistan Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Servisi tarafından gerçekleştirilen "Sıradan Soykırım" projesi kapsamında hazırlandı.

Film, Artsakh (Dağlık Karabağ) halkına karşı Azerbaycan tarafından 2 Nisan 2016'da düzenlenen alçak sabotajın bir sahnesini anlatıyor. Bir araştırma niteliğinde olan film, Azerbaycan'ın silahlı kuvvetlerinin gerçekleştirdiği operasyonların önceden iyiden iyiye planlanmış ve hazırlanmış olduğunu net bir şekilde ispat ediyor.

12 yaşındaki çocuğun hayatını kaybetmesine ve üç çocuğun da yaralanmasına yol açan Dört günlük savaşın sadece birkaç dakikasını gözler önünde seren film, Dağlık Karabağ Ermenilerini mümkün olan her şekilde kasten, acımasızca ve insanlık dışı bir şekilde korkutma, terör ve soykırım yardımıyla kendi anavatnlarından kovma çabalarını ispatlayan yüzlerce kanıtlardan sadece bir tanesi.

Bu sefer Azerbaycan'ın saldırılarının hedefi olarak kasten okul öğrencileri seçilmişti, amaçları ise, kendi özgürlüğüne kavuşabilen Artskah halkı arasında telaş, acı ve korku yaymak hedefiyle mümkün olduğu kadar çok çocuk öldürmekti.

Şuana kadar 5 dile tercüme edilen filmin tanıtımı ve prömiyeri, önümüzdeki günlerde yapılacak.


Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+