Yüksek Ruhani Kurul’dan Bekçiyan’a Destek, Ateşyan Ve Sivillere Çağrı - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

22 Mayıs 2017  

Yüksek Ruhani Kurul’dan Bekçiyan’a Destek, Ateşyan Ve Sivillere Çağrı

Yüksek Ruhani Kurul’dan Bekçiyan’a Destek, Ateşyan Ve Sivillere Çağrı Yüksek Ruhani Kurul’dan Bekçiyan’a Destek, Ateşyan Ve Sivillere Çağrı
Yüksek Ruhani Kurul’dan Bekçiyan’a destek, Ateşyan ve sivillere çağrıHaber Merkezi 19.05.2017TOPLUMTüm Dünya Ermenilere Katolikosu Karekin II’nin başkanlık ettiği, Moskova’da düzenlenen Yüksek Ruhani Kurul toplantısının sonuç metninde, patriklik seçimiyle ilgili çağrı yapıldı.

Tüm Dünya Ermenilere Katolikosu Karekin II’nin başkanlık ettiği ve İstanbul’dan Değabah Bekçiyan’ın katıldığı Yüksek Ruhani Kurul toplantısı sona erdi.

16-18 Mayıs tarihleri arasında Moskova’ yapılan toplantıdan Değabah Karekin Bekçiyan’a destek mesajı çıktı. Toplantıda ayrıca Ateşyan’ın yanı sıra Patrikhane’deki ruhanilere ve sivillere de gerekli adımları atma çağrısı yapıldı.

Dün akşam saatlerinde açıklanan sonuç metninde, Türkiye Ermenileri Patriklik seçimi sürecinde yaşanan gelişmeler şu ifadelerle yer aldı:

“Toplantıda Değabah Bekçiyan da bir konuşma yaptı. Patriklik seçimindeki sıkıntılı süreci anlattı. Yüksek Ruhani Kurul, Değabah’ın görevlerini yapma imkanı bulamaması konusunda kaygılarını ifade etti. Kurul, İstanbul Patrikhanesi ruhanilerine ve sivillere (azkayinler ) devlet yetkilileri ile uyum içerisinde çözüm üretmeleri konusunda çağrıda bulundu. Bu süreçte Başepiskopos Aram Ateşyan'ın duruşuna da değinildi ve kendisi, Ermeni kilisesinin kuralları içerisinde seçilmiş Değabah’a yardımcı olmaya ve Patrikhane’nin doğal gidişatını sürdürmesi için atılması gerekli olan kaçınılmaz adımları atmaya çağırıldı.”

Bu haber Ag.....s kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+