​ABD Dışişleri Bakanı’ndan Erdoğan’ın koruma şiddeti ile ilgili açıklama - VIDEO - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

22 Mayıs 2017  

​ABD Dışişleri Bakanı’ndan Erdoğan’ın koruma şiddeti ile ilgili açıklama - VIDEO

​ABD Dışişleri Bakanı’ndan Erdoğan’ın koruma şiddeti ile ilgili açıklama - VIDEO ​ABD Dışişleri Bakanı’ndan Erdoğan’ın koruma şiddeti ile ilgili açıklama - VIDEO
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sırasında Washington'daki Büyükelçilik konutu önünde yaşanan koruma şiddetine ilişkin, açıklamada bulundu.

Fox TV'ye bir röportaj veren Tillerson, sunucu Chris Wallace’un sorunlarını yanıtladı.

Sunucunun "Washington'da bu hafta çirkin bir hadise meydana geldi. Erdoğan, Büyükelçilik rezidansı önünde, güvenliği protestocuları döverken seyretti. Bununla ilgili bir şey yapacak mısınız?" sorusu üzerine Tillerson şunları kaydetti: "Türkiye Büyükelçisi'ni olayı konuşmak ve 'bu basitçe kabul edilemez' demek için Dışişleri Bakanlığı'na çağırdık. Devam eden bir soruşturma var. Soruşturmanın sonucunu bekleyip göreceğiz. Fakat Türk Büyükelçiliği'nde olanlara ilişkin üzüntümüzü dile getirdik"

Hatırlanacağı üzere, ABD'de yaşayan Ermeni, Kürt, Asuri ve Yezidi toplumun temsilcileri, Erdoğan'ın ABD ziyareti ile Devlet Başkanı Donald Trump'la yapacağı yüz yüze görüşmesini protesto etmek hedefiyle 16 Mayıs'ta Beyaz Saray karşısında toplandı. Türkiye Cumhurbaşkanı'nın korumaları, barışçıl protestoculara saldırdı, saldırı nedeniyle bazı protestocular ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+