Onurlu Barış Önerisini Kesinlikle Reddetti - Gündem
23 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

23 Mayıs 2017  

Onurlu Barış Önerisini Kesinlikle Reddetti

Onurlu Barış Önerisini Kesinlikle Reddetti Ermenistan Halkı, Ter-Petrosyan`ın İleri Sürdüğü Onurlu Barış Önerisini Kesinlikle Reddetti
Siyaset bilimcisi Levon Şirinyan, Artsakh (Dağlık Karabağ) çatışmasının çözülmesi konusunda Ermenistan halkı arasında iki kutuplaşmış görüşlerin mevcut olduğunu dile getirdi.

Kutuplardan birisinde karşılıklı tavizden yana olanların bulunduğunu ifade eden Şirinyan, bu görüş arkasında aslında sadece Ermenistan tarafından yapılması beklenen tavizler olduğuna dikkat çekti.

"Fakat bir şey çok nettir: halk, Levon Ter-Petrosyan'ın ileri sürdüğü "Onurlu barış" önerisini kesinlikle reddetti. Kanaatimce bu konudaki mücadele devam edecek. " diye konuşan uzman, şu anda dünyada mevcut olan siyasi durumunu göz önünde bulundurarak Artsakh ihtilafında Ermeni tarafı için olumsuz bir çözümün hayata geçirilmesinin sözkonusu olmadığını diyebileceğini kaydetti.

Şirinyan, "Böyle bir şey mümkün değil, eğer biz kendimiz teslim olmak istemesek, tabi ki. Biz ise, Artsakh sınırında hiçbir karış toprak düşmana vermemekte kararlıyız, başka bir tutumumuz bu konuda olamaz. " açıklamasını yaptı.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+