Beyoğlu`ndan `Kardeş Sesler` Yükseldi - Gündem
17 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ասակ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

23 Mayıs 2017  

Beyoğlu`ndan `Kardeş Sesler` Yükseldi

Beyoğlu`ndan `Kardeş Sesler` Yükseldi Beyoğlu`ndan `Kardeş Sesler` Yükseldi
İlk konserini 2012 yılında veren Beyoğlu'ndan Kardeş Sesler Korosu, bu yıl düzenlediği 3'üncü konseriyle Emek Sineması'nda sahne aldı.

İlk konserini 2012 yılında veren Beyoğlu'ndan Kardeş Sesler Korosu, bu yıl düzenlediği 3'üncü konseriyle Emek Sineması'nda sahne aldı. Konserde Suriyeli öğrenciler de şarkı seslendirdi. Beyoğlu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü, Beyoğlu Kaymakamlığı veBeyoğlu Belediyesi işbirliğinde düzenlenen "Beyoğlu'ndan Kardeş Sesler Korosu" konseri ve "Kara Tahtanın Farklı Renkleri" belgesel'in tanıtımı Emek Sineması'nda gerçekleştirilen bir programla davetlilerle buluştu. Programa ayrıca Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi,Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci,İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Yahşi, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve idari amirler katıldı.

Konserin ilk şarkısını Suriyeli öğrenciler söyledi
Beyoğlu'nda öğrenim gören öğrencilerden oluşan Borusan Çocuk Korosu ile Türk, Ermeni, Rum ve Suriyeli öğrencilerin birlikteliğinden doğan Kardeş Sesler Korosu; Türkçe, Ermenice, Rumca, Arapça başta olmak üzere seslendirdiği birçok dilde şarkıyla Beyoğlu'nun kültürel zenginliğini dinleyicilere sundu.

Kara Tahtanın Farklı Renkleri
Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de, Beyoğlu ilçesinin sahip olduğu eğitim zenginliğini anlatan "Kara Tahtanın Farklı Renkleri" adlı bir projeyi belgesel filme aktardı. Beyoğlu'nda eğitim veren resmi okullar, Ermeni azınlık okulları, Rum azınlık okulları ve yabancı özel okulların tanıtıldığı Kara Tahtanın Farklı Renkleri belgesel filmi, Kardeş Sesler Konserinden önce gösterime girdi. Belgesel filmi salonda bulunan davetlilerin beğenisini topladı.

"Beyoğlu büyük bir kervansaray"
Programın açılış konuşmaları bölümünde kürsüye çıkan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,Beyoğlu'nun tarihi ve kültürü hakkında konuştu. Şehirlerin de insanlar gibi ruhu ve bedeni olduğunu belirten Başkan Demircan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "İnsanın iki varlığı var biri ruhu biri de bedeni. Aklı, fikri, düşünceleri, ona hayat veren her şey ruhunda. Bedenini de o şekillendiriyor. Şehirlerin de ruhları ve bedenleri var. Sokakları, binaları, mimarisi bedeni. Ama ona ruh veren bir tarafı var. Ben Beyoğlu'nu büyük bir kervansaraya benzetiyorum. İnsanların doğudan batıya, batıdan doğuya gitmek için geldiği kocaman büyük bir kervansaray. Beyoğlu'nun ruhu farklılıklarıdır. Bugün de sahip çıkmamız gereken en önemli tarafı,Beyoğlu'nun bu farklılıkları."
Konser sonunda Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu, Beyoğlu'nu kültür, sanat ve eğitim yönünden tanıtan süreli bir dergi olarak yayın hayatına başlayan MAKSEM de davetlilerle paylaşıldı.Beyoğlu`ndan `Kardeş Sesler` Yükseldi paylaşan: Bu haber Ha.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+