​Siyaset bilimci: Şu an Dağlık Karabağ sorununu çözme ihtimali yok - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

23 Mayıs 2017  

​Siyaset bilimci: Şu an Dağlık Karabağ sorununu çözme ihtimali yok

​Siyaset bilimci: Şu an Dağlık Karabağ sorununu çözme ihtimali yok ​Siyaset bilimci: Şu an Dağlık Karabağ sorununu çözme ihtimali yok
Yerevan'daki Kafkasya Enstitüsü müdürü, siyaset bilimci Aleksandr İskandaryan mevcut dönemde Dağlık Karabağ sorununu çözme ihtimalinin olmadığını açıkladı. Gazetecilerle görüşen İskandaryan müzakere sürecinde Ermenistan’ın hiç bir ortağı olmadığını dile getirdi.

İskandaryan, yapılan görüşmelerde çözüm süreci değil ateşkesin ihlal edilmesinin araştırılmasına ilişkin bir mekanizmanın kurulması ele alındığını bildirdi.

İskandaryan “Bütün bunlar sorunun çözümüne yönelik bir çaba değil, ihtilaf şartlarında yaşamaya devam edebilmesi için bir stratejidir” ifadelerini kullandı.

Dağlık Karabağ-Azerbaycan temas hattındaki gerginliğine değinen İskandaryan, 2016 Nisna ayı başında olduğu gibi yeni bir savaşın çıkmasını beklemediğini dile etirdi.

“Durumun tırmanması tamamen ihtimal dışı sayılmaz, ama çok olasılı da bulmuyorum. Bunun için çok para lazım” ifadelerini kullanan İskandaryan Azerbaycan iktidar içerisinde çok enteresan hadiseler yaşandığına da dikkat çekti.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+